Як зареєструвати свідоцтво про право власності на житло?

Опубликовано Опубликовано в рубрике Оформление недвижимости
Доброго дня. Ось уже як три роки ми не можем зареєструвати свідоцтво про право власності на житло. А ситуація така. За листом УЖКХ виконкомом районної ради нам був виданий ордер на жиле приміщення 20.12.2004р. (на 3-х членів родини, серед них малолітня дитина). У грудні 2006р. УЖКХ видало свідоцтво на право власності, а в БТІ відмовили в реєстрації на підставі того, що право власності зареєстровано за іншою особою. Ми звернулися до суду. Адже нам стало відомо, що ще з 1997 року ця квартира перебуває у державній власності, адже її власниця померла ще у грудні 1993 року і спадкоємців не мала (реприватизувала її налогова). Ні в одній із установ (УЖКХ, районної ради, БТІ, налоговій) таких свідчень немає. Тільки у наторіальній конторі, яка і надало суду цю довідку. Ми вже мали 3 засідання суду(березень, червень, жовтень), у листопаді — 4. А справа не просувається. Чи правомірно у позовній заяві про визнання права власності на квартиру та зобовязання БТІ її зареєструвати ми вказали відповідачем БТІ? Суд виніс ухвалу за клопотанням БТІ (причому заднім числом, про що нам повідомили на 3 засіданні)змінити відповідача на УЖКХ. Чи може суд відмовити нам у задоволенні нашого позову і на яких підставах?

 

Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК, суд за клопотанням позивача, не припиняючи розгляду справи, замінює первісного відповідача належним відповідачем, якщо позов пред’явлено не до тієї особи, яка має відповідати за позовом, або залучає до участі у справі іншу особу як співвідповідача. У разі відсутності згоди на це позивача суд залучає до участі в справі іншу особу як співвідповідача. Отож, БТІ залишеться відповідачем, але разом з УЖКХ. У данному випадку за суттю суд поступив правильно залучивши УЖКХ, бо БТІ правомірно відмовило Вам ( є дані про те, що квартира належить іншому), а неправомірно поступило УЖКХ, надавши квартиру у якої є власник. Кажете власник помер, ось УЖКХ і допоможе у цьому розібратися. Крім того повинно бути рішення суду до вашої справи: чи щодо накладення стягнення на майно (податки, як Ви зазначили) чи щодо відумерлості майна і переходу його у комунальну власність (якщо мали місце відносини спадкоємства). Можливо були і ті, і ті відносини: на частину суми квартири було стягнення, а частина як відумерле майно. Суд може відмовити у задоволенні позову, а може і не відмовити: ми не ознайомлені з доказами наданими суду.