Документи для отримання посвідки на тимчасове перебування

Опубликовано Опубликовано в рубрике Разное

Які документи необхідні для отримання посвідки на тимчасове перебування? Пояснюють імміграційні адвокати.

Коли громадянство співпадає з країною постійного перебування, то, як правило, питань щодо дозволу на проживання не виникає. Але бувають і складні ситуації, які і розглянемо в цьому матеріалі. Документи для отримання посвідки на тимчасово перебування — це часті питання, що цікавлять громадян інших країн для оформлення легального місця перебування в Україні.

Посвідка на тимчасове проживання — що це і як виглядає?

Почнемо з найважливішого — визначення понять. Отже, ця сама посвідка — документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує легальні підстави для проживання в країні. Україні в нашому випадку. З 2018 року документ виготовляється у вигляді картки з безконтактним електронним носієм, як і внутрішній паспорт нового зразка, водійське посвідчення та інші персоналізовані документи.

Кому та для чого може бути потрібна посвідка на тимчасове перебування?

Є різні категорії осіб, для яких може стати актуальним отримання такої посвідки. Перш за все, це особи, що не громадянами України, бо для того, щоб підтвердити свій законний спосіб перебування в країні, потрібен підтверджуючий документ. Саме ним і може стати посвідка на тимчасове перебування. Для навчання. роботи, відкриття власного бізнесу цей документ для іноземця чи особи без громадянства має першочергову важливість.

Чи завжди посвідка необхідна?

Для легального перебування в Україні громадянами інших країн чи особам без громадянства такий документ потрібен не завжди. Наприклад, якщо передбачається перебування на території України протягом менше, ніж 90 днів (і менше 180 в деяких окремих випадках), то можна обійтися візою (якщо передбачено) або спрощеним механізмом, без посвідки. А от для тривалого перебування країні документ вже стає необхідним.