Експертна Оцінка Житлової Нерухомості

Опубликовано Опубликовано в рубрике Оформление наследства, Оформление недвижимости
Найважливіший компонент вартості об’єкту нерухомості — його місцерозташування. Ціновий рівень в різних районах значно відрізняється. Про те, як відбувається процес оцінки, що впливає на ціну нерухомості і як власник може збільшити її ринкову вартість, ми розповімо в цій статті.

Як відбувається процес оцінки?

Як правило, клієнт замовляє оцінку, а потім оцінювач приходить на об’єкт, щоб реально його оглянути. Оцінювач нерухомості фіксує стан квартири/будинку, робить фотографії і вивчає плани об’єкту. Якщо йдеться про типову квартиру, знайомитися з планами зовсім не обов’язково, швидше, це правило діє для складніших об’єктів — технічна документація допомагає вивчити їх детальніше. Оцінювач може попросити пред’явити договір купівлі-продажу, оскільки в ньому може бути вказана інформація про парковочні місця, місцядля зберігання та інші допоміжні приміщення, які є в користуванні власника нерухомості. Потім оцінювач поставить питання, пов’язані з будівництвом і ремонтом, станом технічних систем, використаними матеріалами і ін.

Скільки часу займає процес оцінки?

Тривалість огляду залежить від складності об’єкту. У разі типової квартири оцінювач може обмежитися 10 хвилинами, а у великих будинках оцінка може зайняти і більше години. Насправді значно більше часу займає робота оцінювача після огляду, яку він проробляє за комп’ютером, коли аналізує речення про продаж нерухомості в конкретному регіоні і дані по оформлених угодах. Із загальної кількості угод вибираються щонайменше три, які за умовами схожі з оцінюваним об’єктом: місце розташування, розмір, стан нерухомості.

Потім слід скласти експертну оцінку, яка разом з додатками представляє документ об’ємом 25-35 сторінок, в якому, в числі іншого, може відображатися інформація, отримана в реєстрі, а також в земельному департаменті, описуються характеристики і місце розташування оцінюваного об’єкту, проводиться аналіз ситуації на ринку, наводиться посилання на пропозицію про продаж і приклад угоди, а також роз’яснюється, який розрахунок стоїть за оцінкою.

Що впливає на вартість об’єкту нерухомості при його оцінці?

Зверніть увагу на стан нерухомості. Окрім місцерозташування, на вартість нерухомості робить вплив і те, в якому стані вона знаходиться. Важливе загальне враження, а також дизайн і матеріали, використані для обробки. Враховуючи те, що більшість людей вважають за краще купити квартиру подорожче, але з ремонтом, чим узяти дешеву квартиру, що вимагає вкладення в ремонт, інвестиція в ремонт може виявитися менше, ніж вартість відремонтованого житла. На формування ринкової вартості впливає не лише стан квартири, але і усього будинку — люди все частіше звертають увагу на енергоефективність будівлі.

Ціна залежить і від поверху. Якщо йдеться про багатоквартирний будинок, то потрібно знати, що ціни на квартири на цокольному поверсі значно нижче, ніж на квартири, розташовані вище. Зазвичай дешевше коштують і квартири, які знаходяться на першому поверсі або, наприклад, на останньому поверсі п’ятиповерхового будинку без ліфта. Звичайно, мають значення наявність і стан ліфта і інших технологічних систем : приміром, встановлена в квартирі сигналізація, функції розумного будинку, як правило, оцінюються дуже позитивно. Чистота і порядок збільшують вартість На вартість квартири можна вплинути відносно простими засобами. Фарбування стіни збільшить ринкову вартість більше, ніж обійдеться купівля банки фарби. В цілому все ж не рекомендується надто багато інвестувати в ремонт, адже він не обов’язково сподобається новому хазяїну, і в цьому випадку виявиться марною тратою грошей.

Як приклад можна привести заміну вікон. У загальному випадку, це — чудова ініціатива, але все таки не для усіх типів будівель. У районах, які передусім цінуються за свою мальовничість, нові пластикові вікна, навпаки, можуть зробити негативний вплив. На привабливість квартири, впливає і те, наскільки вона доглянута і чиста. При купівлі велику роль грає емоційний чинник, так що від квартири, в якій панує безлад, може залишитися враження, що вона знаходиться в не дуже хорошому стані.

Детальніше про послугу оцінки: Експертна Оцінка Житлової Нерухомості (expert-lviv.com)