Cкарга про побиття / Наклеп

Опубликовано Опубликовано в рубрике Материальный и моральный ущерб, Социальная защита, Уголовные дела
Престарілі батьки (батькові 82 р., матері 85 р.) подали в міліцію скаргу про нібито побиття їх мною (сином, мені 62 р.) чого насправді не було. По суті це наклеп. Я замкнувся і на вимогу участкового не відгукувався. Як мені чинити в такій ситуації? Чи маю право не підписувати жодні папери? Чи Ви б мені радили самому сходити до участкового і порозмовляти? Дякую.
Лилия Алексеенко
23.09.2010

Одразу зазначемо, що не слід турбуватися та лякатися дільничного. Сходить до нього і поясніть ситуацію. Ваші показання – це ваш захист. Якщо ви будете ухилятися, то це не на вашу користь, тим паче у вказаній ситуації.

Щодо правової сторони, то заява Ваших батьків зареєструвалась в ЖРЗПЗ відповідного відділку МВС і дільничний інспектор проводить перевірку за цією заявою в порядку передбаченому ст.97 УПК України, тобто він повинен за результатами розгляду прийняти постанову про порушення кримінальної справи чи про відмову в порушенні кримінальної справи.

У вашому випадку буде прийнята постанова про відмову в порушенні кримінальної справи, бо Ви не били своїх батьків, а отже не має тілесних ушкоджень. Вашим батькам дільничний повинен був видати направлення на проходження судово-медичного освідування (СМО) для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень.

Якщо повідомлення батьків це наклеп, то і ступеня тяжкості тілесних ушкоджень не буде. Та й в таких випадках заявники, як правило, не йдуть на СМО. Отож, йдіть до дільничного й зазначте, що це наклеп батьків і за це не турбуйтесь. Слід зазначити, що можете прийти до дільничного і в поясненнях зазначити, що відповідно до ст.69 Конституції України відмовляєтесь від пояснень.